De România măreţului secol XXI. Noaptea trecută am avut neplăcerea de a asista la un episod mizerabil şi ruşinos petrecut în timpul unei lungi călătorii cu trenul.
Imediat după miezul nopţii, o cireadă de beţivi cu poftă execrabilă de scandal, au bruscat, înjurat şi scuipat o angajată CFR chiar sub ochii mei. Am strigat după ajutor şi câţiva bărbaţi au reuşit să o scoată din mâinile animalelor. Tremurând, doamna de o constituţie firavă a anunţat prin staţie cele păţite. A sosit şi ajutorul. Jumătate de oră MAI TÂRZIU!!! În prima staţie, poliţiştii au urcat în tren şi au încătuşat vinovaţii, care între timp au încercat să distrugă câteva uşi prin loviri repetate cu piciorul.
Mă revoltă:
- că nimeni nu verifică ce fel de persoane urcă în tren înainte ca acesta din urmă să se pună în mişcare
- că într-un tren cu 11 vagoane, exista o singură controloare
- că nu există agenţi ai poliţiei în trenuri
- că ajutorul solicitat prin staţie n-a fost posibil pe loc. În jumătatea de oră de până la prima staţie s-ar fi putut întâmpla tragedii, dacă vagonul era mai gol, sau dacă nimeni n-ar fi observat că angajata era agresată verbal şi fizic
- că dăm totuşi atâtia bani pe bilete CFR
- că astfel de dejecţii ale naturii au împânzit România.
Noi am vrut sa te protejam de adevarul crancen al junglei numite romania…vezi daca n-ai vrut sa vii cu noi?:P
recunosc, sunt o laşă :((